Školička na faře

Školička na faře je plnohodnotnou školkou, která bude plně korespondovat se školkou Maitrea. Školička je vzhledem k omezeným prostorám určena pro max 8 dětí ve věku 2,5 -6 let, pro které tam bude  1 kvalifikovaná učitelka – TETA.

ZÁKLADNÍ INORMACE

Výchova poběží v duchu waldorfské pedagogiky (pravidelný rytmus, opakování, vhodné vzory k napodobování,..) Školička, vzhledem k nízkému počtu dětí, bude co nejvíce podobna rodinnému prostředí. Děti se budou podílet na přípravě pokrmů, příprava svačinky, příprava stolů k jídlu, sklízení ze stolu, mytí nádobí,.. Starší děti budou pomáhat mladším s oblékáním,... Při tvořivé činnosti budou děti pracovat převáně s přírodním materiálem (vlnou, včelím voskem, dřevem, …).

Ceník ke stažení

otevřeno  každé ÚT, ST a PÁ vždy od 9-13,00 hod.

Odpolední provoz každou ST do 16 hod

Přihlašování  dětí do školičky, je vzhledem k obědnání jídla v kuchyni možné nejpozději do 12hod předchozího dne. To se týká i odhlašování dětí, pouze v krajních případech (náhlá nemoc dítěte) je možné odhlášení do 21 hod SMS zprávou.  Pokud budete mít zájem i o velký oběd je nutné objednat 2 dny předem.

Děti můžete přihlašovat telefonicky, SMS zprávou, nebo na e-mail. Pokud se domluvíme na pravidelné docházce, není nutné děti na každý den nahlašovat.

denní rytmus školičky

9 hodin se scházíme ve staré budově fary, kde si děti budou moci pohrát a společně budem vyrábět výrobky k danému období. O konkrétním dění budou rodiče vždy informování včas na nástěnce ve školičce.

9.45 hod budeme mít společný ranní kroužek. Tam se s dětmi  přivítáme a se skřítečkem a  flétničkou si zazpíváme, zatancujeme, zahrajeme prstové a pohybové hry,...

okolo 10.15 hod přejdeme do čajovny, kde si prostřeme pro společnou svačinku z naší školkové kuchyně

okolo 10.45 hod budou mít děti prostor pro volnou hru.

Podle počasí budem využívat školkovou zahradu, kde se děti, kromě hraní, budou starat i o zvířátka (krmení, uklízení,..) a pečovat o zahradu (zalévání květin, hrabání listí,..)

Pokud nám počasí nedovolí jít ven, přesuneme se opět do herny, kde si děti budou moci plně pohrát a tvořit dle své fantazie.

Okolo 11.45 hod budeme mít s dětmi společný pohádkový kroužek v 1.patře fary, tam si společně se skřítkem přečteme, povíme nebo zahrajeme pohádku

okolo 12 hod si  s dětmi prostřeme pro náš výborný a zdravý oběd v čajovně

a okolo 12.30 si bude moci děti vyzvednout (po té co si společně poděkujeme za oběd a uklidíme ze stolu )

při odpoledním programu se děti chystají k odpočinku na matracích

13.00 se školka zavírá, mimo ST, dne s odpoledním provozem

13.-14.30 čtení pohádky a odpočinek na matracích

okolo 14.45 odpolední svačinka

od 15.00 volný program pro děti, odpolední tvoření, pobyt na zahradě, vyzvedávání dětí

16.00 školička se zavírá

 

CO S SEBOU DO ŠKOLKY

Pro děti, kteří budou do školičky chodit pravidelně, si můžete pořídit kapsář, nebo tašku a tu si ve školičce ponechat na věšáku v patře.

Děti, kteří budou do školičky chodit jen občas, si budou muset, vzhledem k omezenému prostoru, tyto věci odnášet domů.

V kapsáři by určitě mělo být náhradní oblečení – tepláky (jedny do školky + jedny na zahradu), náhradní tričko, kdyby se děťátko polilo, náhradní spodní prádlo (slipy, kalhotky, ponožky, punčocháče), bačkůrky na přezutí, podle počasí pláštěnku, gumáčky,...

 

Milí rodiče, moc Vás všechny prosím, nedávejte dětem do školky, žádné

•    hračky (pokud děťátko bez hračky z domova neodejde, ano, ale hračka zůstane ve školičce  v tašce nebo kapsáři v šatničce)

•    sladkosti (jen pokud to jsou zdravé sladkosti a děťátko se po svačince, nebo obědě s ostatními dětmi rozdělí)

Na všechny děti a jejich rodiče se moc těší teta Míša

kontakty na mne: Michaela Rjaibi

tel.: 602 415 775

e-mail. m.podivinska@centrum.cz